home  historie  archiv  video zone  Renegades CD  navigator
--- === :::  Historie SnowWave v datech a obrazech  ::: === ---

Jaro 1997 na ČVUT FEL serveru Alpha je zavedena revoluční novinka. Studenti dostali možnost vystavit si své osobní WWW stránky. Vzniká SnowWave jako jedna část osobních stránek klasického stylu: "tak to jsem já, dělám to a to ... a mějte mě rádi"
Prosinec 1997 První setkání XarlieN - daSilva - Annie - M.i.X na Pradědu dává základ SnowWave coby bandy. Xarles poprvé stojí na SNB a to na Malém Václaváku pod Pradědem. Videozáznam dochován :-) Pozvání na Karlov na první "Lift Party".
Únor 1998 První lift party na Karlově v sestavě Xarlie, daSilva, M.i.X, Boženka. Vzniká první report. SnowWave se stává stránkou typu "fotky s odstavcem textu". SNB fotek je v té době na Netu málo a tak i ležící had či kdejaká ptákovina uspěje. Nový design "autorádio".
Červenec 1998 Proběhne festival Dobře vychlazená hlína v Opavě na kterém hrají The Fascination (Xarlie & CO.), a kde dochází k historickému setkání s Matthewsem. Ten do Opavy přijel aniž by zamýšlel na festival jít, což se mi dodnes nepodařilo pochopit. Matthews si zlomí kotník poté, co se poprvé v životě staví na in-lajny. Během korespondence s Matthewsem vzniká výpravná básnická epopej "Ze života Wavera" popisující události okolo zmíněného data. The Fascination odehrají geniální koncert v geniálním lijáku.
Září 1998 Koná se Air&Water Jump Contest v Ostravě. M.i.X si po placáku do vody z 6-ti metrů užene ledvinovou koliku a je málem zabit ostravskými doktory. Annie je málem zabita Matthewsovou matkou, když jí uvede do vlastního bytu slovy "pojďte dál" aniž by se kdykoli před tím viděly. Matthewsovi jsou koupeny in-lajny.
Říjen 1998 V Rock Café v Praze koncertují The Fascination. Probíhá příprava Winter Campu, setkávají se Xarlie, daSilva, RoZ, BlueMAX, Homeboy a M.i.X ... bez Matthewse v té době kompletní sestava.
Listopad 1998 Ke SnowWave se hlásí RoZ slovy "s vámi nikam nepojedu, moc diktujete". Proběhne "První dotyk sněhu" spojený se schválením Matthewsovy chaty jako místa vhodného pro konání budoucích akcí. RoZ a BlueMAX nás s nasazením života dohánějí ve vánici na svahu Petrových Kamenů. První více méně teamová akce SW. V průběhu dalších týdnů se ke SnowWave teamu přidávají Koza a IFa.
Prosinec 1998 SnowWave Wintercamp v Široké Nivě a Karlově Studánce. Velmi pečlivě a dlouho plánovaná akce s rozpačitým průběhem. Účast spousty lidí, pojezd však chabý. První SnowWave trika a nálepky.
Leden 1999 Vzniká Sociál Onboard ... legendární report, který je posléze dokonce částečně převzat Mladou Frontou (MF Dnes).
Únor 1999 koná se Lift Party II kdy SnowWave tvoří kompletní posádku Karlovského vleku Ingstav. Složení XarlieN, Zanys, Had, M.i.X. Přidává se RaD.
Velikonoce 1999 Na pozvání SNB klubu Liptov (Anaked) probíhá v Hybe rozloučení se sezónou s pracovním názvem Velký Asijský Diktát. Jedna z nejpovedenějších akcí SW vůbec - rekordní účast, geniální počasí a podmínky ...
Květen 1999 V Palkovicích se konají první středoevropské závody v Mountainboardu. SnowWave v nich těžce natrhne triko pořadatelským mountainboard.cz a odváží si cenné trofeje.
Červen 1999 Matthews, Koza a M.i.X konají výtržnosti ve Španělsku.
Červenec 1999 Během dvou nocí a jednoho dne vzniká u IFy doma na Kozově computeru první zásadní SnowWave video ... SnowBrother
Podzim 1999 Další dva závody v mountainboardu. Železná ruda se zvrhává do adrenalino-bahenních koupelí. Ve Velkém Meziříčí už se v podstatě jedná jen o souboj mountainboard.cz vs. SnowWave který projíždíme.
Prosinec 1999 IFa, Annie, Koza a M.i.X pojíždjí na Pradědu - vzniká !ilustrovaný report! :-)
Prosinec 1999 Millenium Camp. Druhý ročník Winter Campu konaný u Anakeda v Hybe. Účast kompletní SnowWave mimo Kozy s IFou. Silvestrovsko novoroční pojezd na hybské sjezdovce. Video sestřih.
Únor 2000 Výprava do Risoulu ve složení Xarles, Koza, Annie, M.i.X.
Velikonoce 2000 pokus o navázání tradice loučení se zimou. Opět možná nejvypečenější akce sezóny. Náplň akce: SNB, kola, in-line, MTB. Xarles přiváží kytaru a combo a po večerech jamuje ve stylu již neexistujících The Fascination. Koza byl brutálně ostříhán.
Červen 2000 Sjezd Hochalpenstrasse a několika sedel o okolí Cortiny d'Ampezzo na mountainboardech.
Červenec 2000 Sestříháno hi-tech video Freestyler, vlajková loď SnowWave.
Září 2000 Vydáno multimedia CD "Renegades On The Wave" rekapitulující dosavadní historii SnowWave.
Prosinec 2000 Třetí Winter Camp odehrávající se ve Štrbě a proslavený především legendární hrou v záchod. Silvestrovský výstup na Predné Solisko a následný novoroční sjezd nahradily obligátní oslavu.
 2000 - 2002 SnowWave server postupně chátrá a upadá v zapomění kvůli M.i.Xově naprosté ignoranci.
  Sezóna 2001/2002 není vůbec zaznamenaná v reportech :-(((((((((((

Březen 2001 Peťa, Matthews a M.i.X pojíždí v Itálii. Legendární freeride údolím Val Pasena. Audio-report a freeride video.
Prosinec 2001 Winter Camp IV opět ve Štrbě, půlnočně-silvestrovský sjezd tratě zubačky
Březen 2002 freeride akce ve Vysokých Tatrách, sjezd žlabů Patrie, Studené doliny a Svišťového sedla.
Červen 2002 Matthews a M.i.X přejíždějí na kolech napříč slovenskem (z Dukly na Mosty u Jablunkova) off-road
Srpen 2002 Týdení česko-moravská lezecká akce. Většina zbylých členů SnowWave se totálně zjančila do skalního lezení.
Říjen 2002 Kolaudace M.i.Xovy chalupy v podkrkonoší. Lanový traverz kaňonu Jizery. Bakův memoriál - survivalový pochod na vylosovanou souřadnici (pomocí GPSky) po přímce. Vítězí ženské družstvo.
Listopad 2002 SnowWave revival, znovuobnovení chodu serveru

Mezi členy SnowWave se v průběhu věků počítali a počítají:
Anaked, Annie, Aronek, b-Side, Bak, BlueMax, Bozenka, DaSilva, Homeboy, IFa, Jožo, Koza, Klara, Luckyk, Matthews, M.i.X, Mara, RoZ, ShotGun, XarlieN

Velké díky patří hostingové firmě propage.cz za dlouholetou podporu.