Přihlášení

Jak jsem si koupil buggy
Napsal uživatel XarlieN   
Neděle, 29 Říjen 2006 21:01
Jednoho krásného srpnového dne, při beznadějném čekání na sníh, jsem se rozhodl, že musím tu letní okurkově kitovou sezónu nějak rozseknout. Na vodu bohužel nemám čas, protože kdo chce jezdit vodu, musí k moři a to se za odpoledne prostě nedá stíhat.

V úvahu připadal pouze MountainBoard nebo Buggy. MTB jsem velmi rychle zavrhnul a to kvůli dvěma, pro mě zásadním, nedostatkům. MTB potřebuje na kvalitní svezení kvalitní povrch, nejlépe střiženou trávu, a té není v okolí Opavy zrovna na rozdávání. Navíc pády na MTB mě v mém věku už poměrně bolí, tak bylo rozhodnuto pro buggy (vtipně přezdívanou kriplkára).

buggy04

Co se týče volby značky, měl jsme poměrně dlouhou dobu chaoz. Nakonec jsem dal na doporučení rohlixe (jakožto landkiting gurua) a vybral jsme Flexifoiláckou s extra wide pneumoškama.

buggy01

Samosebou Vám domů nedorazí takový krasavec vcelku. Bohužel z logistických důvodů Vám domů dorazí docela malinkatá krabice se slušným legem. Člověk se nesmí zaleknout pohledu na pár trubek a prázdná kola a s vervou se pustit do bastlení. Mě se to bohužel na první pokus nepodařilo absolutně bez chybky a musel jsem se pustit do rozebírání a opětovné skladby. Dle informací jsem nebyl první, kdo nasadil zadní popruh sedačky na první pokus špatně. Ale co už, přičtěme to za vinu nedočkavosti (chyba samozřejmě není ve mě). :-)

Buggy je vyrobená ze suprového nerez materiálu (předpokládám nějaký dural) a v podstatě je bez chyby, krom z mého pohledu tří malých detailů. První jsou fixlajbantové koncovky na gumách ochrany proti sajrajtu (ihned při nasazování se rozpadly na obou stranách a bylo je nutno tweaknout). Druhá výtka je ukončení stupátek, které by z pohledu bezpečnosti mohly být ukončeny jinak (na můj vkus poměrně ostré, naštěstí každý po rychlém začátku použije strap na jištění nohou a tak tato připomínka platí pouze pro použití bez strapu) A ta třetí je spíš z mého pohledu děsného lenocha. Myslím si že matičky, které si člověk musí jistit kontra klíčem, mohly být udělány návarem přímo na rám. Toť vše ke kritice, teď již jen samé pozitiva a jistoty.

Jako u každé nové hračky z této oblasti platí, že ihned po nákupu buď přestane foukat vítr na delší dobu a nebo je počasí, že by ven kitera nevyhnala ani manželka.
Totéž platí i v mém případě. Občasná průtrž mračen a k tomu vítr od 3 - 18m/s nebyly úplně nejluxusnější podmínky pro začátky. Měl jsme k dispozici pouze 2 kity, 2,5m tlusťocha a 4,5m ostrou žiletku. První pokusy na rozbředlém trávníku končily nechtěnýma třišedeslajdama a násilným vytažením jezdce pozadu ze stroje. Po prvních 5ti minutách jsem šel zbaběle pro "želvu" a protektorové trenky.

Pak už to šlo jak po másle, a ani v tak šíleném hnusu jako příroda ten den prezentovala nebyl problém zvládnout základní dovednosti (vyjet někam a vrátit se zpět) Dokonce jsem předvedl i pár ostřejších driftů, které očumující kolegové ocenili pochvalným mručením (samosebou jsem nepřiznal, že jsem to tak absolutně neplánoval, na to jsem expert)

Nakonec si to vyzkoušeli další tři kiteři, Čikas to jako dycky šecko pomluvil, neboť to nevyrobil on. Lukáš spíš je na tu vodu a sníh, tak to vzal hopem. Bob ale na stará kolena předvedl, že patří k těm zkušenějším, dokonce si troufl i na hrubou orbu, za což mu, narozdíl ode mě, možná poděkují místní chasníci z JZD (já už vám ale buggy nemůžu nafotit čistě naleštěnou)

Pokud o něčem přemýšlíte na jaro+léto+podzim a MTB Vás z výše uvedených důvodů neoslovuje, doporučuji buggy. Další reporty o tom jak pokračuju budou následovat.

buggy02
shorabuggy03
zepředu

buggy05
zboku

 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - host: 1 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 291478
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)