Přihlášení

Krnov buggy vol. 1
Napsal uživatel XarlieN   
Sobota, 11 Listopad 2006 22:21
Hned na začátku si nemohu odpustit malou sentimentální vložku. Když jsme v říjnu roku 1995 vůbec poprvé koncertovali s The Fascination v Krnově, neměl jsem o kitingu absolutně žádnou páru, ostatně jako většina dnešních kiterů. O tom jaké je v Krnově letiště jsem ale neměl páru až dodnes.

buggy_krnov_X3
X alias vosa na bombónku

V současné době jsem zrovna ve stádiu hledání "suprového" spotu na buggy v okolí Opavy, a to co jsme viděl v Krnově na mě zapůsobilo. Travnatá a udržovaná plocha s rozsahem asi největší co jsem kdy viděl. Zhruba kilometr na délku a 200m na šířku dělá z tohoto spotu ráj pro landkiting. Místní letci nemají proti landkitingu žádné výhrady, neboť když fouká tak se stejně nelítá. Bohužel každá kvalitní věc musí být něčím zaplacena. Krnov spadá do oblasti Jeseníku a tudíž se nedá počítat se stálým větrem. V době našeho ježdění se vítr pohyboval od 3m/s po 17m/s v nárazech (měřeno ve výšce 2m nad zemí, půlhodinu byl dokonce průměr nad 10m/s). To dělá z poměrně "nudného" buggykitingu opravdový adrenalinový sport. Naštěstí velikost plochy skýtá dost únikových zón, takže až tak divoké to není (jen jeden safety odstřel za odpoledne je v pohodě). Nejpravděpodobnější kvalitní vítr je SZ, takže doufám že na tomto spotu nejsem naposledy.

buggy_krnov_cikas
čikas (foto pro představu rozlohy)

buggy_krnov_X2
XarlieN

mtb_krnov_cikas
čikas

buggy_krnov_X5
XarlieN

buggy_krnov_lukas
Lukáš

buggy_krnov_X
XarlieN a 15m/s

buggy_krnov_merak
doklad
 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - hostů: 3 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 291354
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)