Přihlášení

Ukrajina
Napsal uživatel M.i.X   
Čtvrtek, 02 Březen 2006 09:27
Vypravili jsme se na Ukrajinu! Pět lidí, v polovině ledna, pod stan. Vlastně nikdo z nás nechápal, proč zrovna tam a proč zrovna v takhle šílenou roční dobu kdy navíc i u nás bylo víc než 20 pod nulou. Asi proto, že to jednou někdo navrhnul a nikdo nechtěl couvnout.

Takže jsme vyrazili přejít pohoří které se údajně jmenuje Polonina Gorča (ale to znám jenom z vyprávění, nikde jsem to napsané neviděl). Každopádně je to mezi "městy" Volovec a Mižigirija - což už jsem napsané viděl. Perfektně nám vyšlo počasí, což nás zachránilo. Nebýt hezky, tak tam pomrzneme jako slanečci. Ani v noci nakonec neklesla teplota pod solidních -20 což samozřejmě část výpravy nesla velmi těžce. Naopak modří věděli, že jsme z toho vyšli ještě relativně lacino a že mohlo být mnohem hůř :-) Šli jsme to 5 dní a bylo to parádní. Hrabat se tunama sněhu na sněžkách, večer ohně, vlčí stopy a tak. Ukrajina jako země je dle předpokladů někde úplně jinde než jsme zvyklí (člověk si zvyká strašně rychle). Lidi byli super a strašně přátelští. Projít kolem dřevorubců v lese prostě nešlo bez toho, abyste si nevzali kus špeku ... a samozřejmě to nezalili čímsi z demižonu. V hospodě nás místní zvali jen co zjistili, že jsme z Čech a tak.  A konečně jsem se taky nestyděl někde říct, že jsem z Prahy! Na to většinou reagovali s velkým nadšením - nejspíš jako jediní na světě :o) Ale je fakt, že opačný případ je asi taky možný. To že vás někdo za rohem kuchne, nebo že přijde policajt a na rok vás někam zavře aniž se dozvíte proč vám nepřijde úplně nemožné.

Každopádně ráj na freeride!Image
U dřevorubců


Image
Ohýnek


Image
Stany 1


Image
Škrábání do krpálu


Image
Kolem dokola freeride-ráj


Image
Jak člověk vidí kramle, tak neodolá


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Zahrabané stany


Image

Image
Bloudíme v mlze


Image
Pro tenhle pohled člověk málem zmrznul


Image

Image
...odtamtud jsme přišli


Image

Image
Na krásu našich hor a sílu našich žen!


Image
Velká žranice na závěr 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - hostů: 17 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 295394
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)