Přihlášení

Vrátná kite a freeride
Napsal uživatel XarlieN   
Středa, 26 Duben 2006 21:00
INTRO: Pokaždé když vcházím do nějaké SPORT prodejny, nemůžu si nevšimnou jistých vlahých záblesků v očích majitelů (občas i nějaká ta slina ukápne). Pomalu a jistě mi to ale dochází. Já jsem pro ně prostě DOBREJ KŠEFT. Sice si nepotrpím pravidelně na nejmódnější střihy, ale matroš který různě zlikviduji/poztrácím já, psi, nebo jiný živel by nešel na prstech ruky spočítat. Letos už jsem doufal, že se obejdu bez nutného upgrade, ale goráčové, ani ne rok staré rukavice již nyní dělají radost nějakému slovensky hovořícímu kolegovi. Holt se jim na rantlu u spodní stanice kabinkové lanovky na VRÁTNÉ asi nelíbilo. Zas na druhou stranu mi docela sluší skoro nové brýle RUDY PROJECT, které se osamoceny válely v údolí pod jedním z kotlů. (právoplatnému majiteli samosebou rád navrátím, pokud se ale ozve včas a já je nestihnu stratit)

Vrátná ? Jo. čtete dobře. Homeboy Charles vyrazil kajtit na Vrátnou. Zlé jazyky tvrdí, že to je kvůli úplně nové kabinkové lanovce, která čisté převýšení přes 700m zvládá v klídku za pár minutek (narozdíl od funících šlapalistů na skialpech/splitech/sněžnicích :-P). Na začátku jara, kdy jsem si myslel, že prašan je již v tahu, jsem po výjezdu dostal nádherný šok. Všude nahoře tuny sněhu v suprové kvalitě.

Začalo to sobotou. Jediné známé místo o kterém jsme věděli, že tam lze kajtit bylo přeboucháno kiterama. Plac nahoře v sedle je tak pro 3 lidi, ve špičce jezdilo asi 12. I když mě okamžitě začaly lákat okolní kotlíky, řekl jsem si, že nebudu měkota a pustím se do toho. Bohužel kiting byl spíš o kličkování mezi ostatníma, ale co se týče skoků je to úplně někde jinde. Po pár testovacích pokusech poletů jsem si namluvil že jsem drsnej/mladej/sexy a konečně jsem to pořádněji napálil. Paráda. Naneštěstí jsem se trošku zalekl výšky kolem 4m a trochu sem zazmatkoval. Poslal jsem si kita blbě a ze zhruba 2m sem si dal záda jak víno. Zlatá želva a sníh. To byl zlomový okamžik, kdy se z drsného kitera stává docela vyměklý freerider. Nakonec to ale nebyla špatná volba, příští rok si tam musím zajet ve sněhové špičce. Kdo nepojede, zaváhá. Ubytko jsme sehnali v Těrchové. Babi souhlasila s námi navrženou cenou i bez použití násilí a tak noc za 250sk v luxus Penzionku přišla vhod.

V neděli ráno jsem po léčebné kůře růžového štěstí (IBUPROFEN) dostal zas ten blbý pocit, že jsem drsnej, a řekl jsem si, že to v tu neděli dám pořádně a nebudu uhýbat. Stromy položené na bok už v základní stanici mi ale rychle zchladily hlavu a nebyl jsem sám (i když dva největší magoři si ještě hoďku zajezdili). Po výjezdu nahoru to ale nebylo až tak děsné, ale na mě opravdu brutus (když položíte desku a vítr vám ji otáčí, tak asi víte wo co go) Celodenní freeride ve vypůjčených děravých rukavicích (och jak mi v tu chvíli přišly vhod – díky Jiří!) zakončil tento vynikající víkend. A i když sníh už šel pomalu do kytek, pro mě to bylo mega ukončení sezóny.

Pro mě osobně je to obrovská výzva na další rok. Už teď se těším. Doufám, že SW nebude zasněná, jak je tomu poslední dobou, a někdo se sveze se mnou. Pokud mě ovšem pustí manželka. :-)

P.S.: pokud vlastnite digitální zrcadlovku a něco Vám našeptává, že ji máte nechat doma, prašte hlavou do zďi. Třeba ty debilní hlasy ustanou. I tak se poštěstilo, že jsem se na jednu fotku vysloveně vesral, což je poslední dobou docela úspěch :-). Zbytek diktuje Čikas a Bob.

vratna_bob_a_pes
Bob a jeho tažný pes. Počasíčko jak z videa.


vratna_bob_cut
A že prašan neexistuje. Bob v hlavní roli.


vratna_bob_freeride
Bobův freeride.


vratne_cikas
Dost bylo Boba. Čikas!

vratna_bob_a_xarlien
Mohla to být pěkná fotka, kdyby se mi tam klasicky nenasral Bob. (Bob je ten co skáče)
 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - host: 1 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 291353
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)