Přihlášení

Zakopane
Napsal uživatel Biker   
Úterý, 10 Červenec 2007 22:15

Tak jsme se Zuzkou vyrazili na pár dnů do polských Tater, do našeho oblíbeného místa Zakopane. Celou dobu jsme se těšili na hory, na typickou kulturu podhorskeho městečka, které vám může nabídnout fantastickou atmosféru přes den, ale i večer, spoustu nádherných dřevěných roubených chalup, bryčky tažené koňma, spoustu oscypku (typický polský sýr-něco jako parenica) a dalších jiných dobrot.

Trochu nám ale první dva dny pršelo a tak jsme se jen tak blomckali po okolí - i tak to bylo super. V sobotu jsme vyrazili na hřebeny - z údolí jsme se vyšplhali na hřebeny, na kterých foukal tak silný vítr, že jsme nasadili dokonce i zimní rukavice a kapuce. Windstopper společně s GoreTex membránou odváděli fantastickou práci. My jsme byli v pohodě, byli jsme vybaveni do nepohody dobře, ale neuvěřili by jste kolik lidí se do hor dokáže vypravit jen v teniskách, tričku a kraťasech. Pak je božáky vidíte jak jsou červení jak pašíci od studeného větru, který byl opravdu silný tak, že i já s poměrně těžkým batohem jsem byl rád, že jsem se udržel na nohou. Párkrát to se mnou smýklo tak, že být hřeben úzký, tak jdu rovnou do údolí stylem panna-orel, panna-orel. Co teprve Zuzka? To je jiná váhová kategorie. Je o polovinu lehčí a vypadalo to tak, že si ji dám na lanko a budu pouštět jako draka. I přes to se výlet podařil a dali jsme si v terénu pohodových 21km. Fotky najdete ve fotogalerii.
 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - hostů: 20 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 295402
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)