Přihlášení

Chimera 2,5m overclocked
Napsal uživatel XarlieN   
Středa, 01 Listopad 2006 21:56
pozn. redakce - autor má 4leté zkušenosti se snowkitingem, doporučujeme nezkoušet podobné věci u Vás doma. A když už jo, tak nezapomeňte na bezpečnostní pojistky. :-)

S minimálníma zkušenostma s řizením buggy a maximálním odhodláním dobře si zajezdit jsem se dnes podíval v 15:00 na ČHMI. Průměr 10m/s s nárazy 18m/s. Vyrazil jsme tedy na svůj oblíbený spot a vybalil Chimeru 2,5m s tím, že to je přece dětská hračka a že to zvládnu. No částečně jsem to zvládl, ale po praktické ukázce podzimní orby jsem si stanovil bezpečnostní limit větru. Jakmile bude ukazovat ČHMI maximální náraz nad 15m/s tak se zamykám na WC a nikdo mě nedostane ven.

Natočit dnešní ježdění, tak mohlo být video "buggy tlama roku". Nejdříve jsem počal opatrně brázdit (k velké radosti místních sedláků) osazené ozimo. Pak jsem přejížděl asfaltový pás a přišla metla. Buggy zrychlila jak poslanes ČSSD když vidí úplatek, přeskočila brázdu mezi asfaltem a polem a řítila se i po čerstvě pobránovaném jako by snad neznala slovo odpor. Dle instrukcí zkušenějších jsem začal pomalu dávat kita nad hlavu, ale jakmile jsem byl zadkem metr nad šíleně pádícím strojem (pouze nohy zůstaly v poutkách snažíc se udržet směr), dal jsme ho poslušně zpět na 15hodinu. Silnice se blížila, tak jsem ho navedl šikmo do země (jo já vůl nedosáhl na brzdu a měl jsme ho natvrdo připnutý možnosti odstřelu) a chtěl zabrzdit smykem. Leč přepřáh jsem nápřah a zaryl přední kolo víc než je zdrávo .... po poletu směrem vpřed a dopadu na hlavu jet ve stojce po přilbě cca dva metry oraništěm, zakončit kotoulem a následným pádem buggy na mé záda není nic, co bych si rád dal znova. Naštěstí sem jen trošku pojedl hlíny, ale jinak jsem OK. :-) Buggy zdar a WEJVÁCI!!! přijdte se do OP někdy svézt. (přece nebudu házet tlamy jen já, a když jo, tak aspoň to někdo natočí a můžu se v domově důchodců chvástat, jaký jsem to byl drsňák)

chmi2006-11-01
ČHMÚ - maximální nárazy

chval_spot
Chvalíkovice - modelářské letiště

 

Anketa

Kolik dětí se narodilo ve Snowwave v roce 2012
 

Kdo tu je

Právě připojeni - hostů: 9 

Statistika

Členové : 17
Obsah : 56
Odkazy : 19
Počet zobrazení článků : 296061
© 2006 SnowWave - geared by Joomla!, powered by hostime.cz, designed by itx.cz - (W3C XHTML/CSS validní, rychlostní report)